Arrola Dantza Taldea

Танець є ключовою частиною ідентичності басків.

Поєднання  традиційних танців з елементами сучасного перфоменсу – це основна складова виступу колективу Arrola з країни Басків.

Співіснування різних звичаїв: спонтанний святковий танець  з поєднанням  давніх ритуалів (карнавали, ходи і паради), а також сучасні твори є свідченням  того, що баски не забувають своїх прадавніх традицій, але і завжди прагнуть розвиватися та вдосконалюватися.

Обидва напрямки: фольклор та сучасність з повнотою відображають складну історію народу Басків, багатогранність  їхньої культури та різнобарв’я їхніх традицій.

У 1942 році, під час Другої Світової війни, у країні Басків у містечку Байгорі, що на південному заході Франції, між Атлантичним океаном і Піренеями  була створена танцювальна колективна група  Arrola.
Країна Басків складається  на 7 провінцій, 3 у французькій частині (Байгорі знаходиться в провінції Нижня Наварра та межує з королівством Іспанії), 4 в іспанській частині.

Колектив був створений з метою представити  традиційна танці провінції Нижня Наварра та виграти гроші для ув’язнених з містечка Байгорі, що потрапили у полон Німеччини.

Після Другої світової війни  протягом 20 років група розвивалася  і  вдосконалювалася вивчаючи   традиційні танці  інших провінцій Країни Басків. У 80-х, група зазнала труднощі через участь молодих танцюристів і музикантів у боротьбі Басків за самовизначення. Протягом 90-х колектив Аррола зазнав творчого злету : подорожі з виступами до Португалії, Бретанії, Північної Франції і т. д.

Сьогодні до складу колективу входять від 25 до 30 молодих,енергійних та надзвичайно талановитих танцівників з Байгорі та навколишніх містечок. У програмі колективу представлені традиційні танці таких провінцій як Нижня Наварра, Наварра, Алава, Біская та Гіпускоа.

Генеральний партнер:
Організатор:
За підтримки:
Святковий партнер:
Медичний партнер:
Телевізійний медіапартнер:
Улюблене радіо:
Інформаційні партнери:


Партнер