Історія Фестивалю

Перший міжнародний фестиваль фольклору "Етновир" вибухнув найяскравішими барвами в переддень Дня Незалежності 20-23 серпня 2008 року. Це насправді був культурний вибух, який хвилею свого темпераменту охопив львів'ян та гостей міста і тримав у полоні впродовж чотирьох днів на львівських вулицях та майданчиках - проспекті Свободи, площі Ринок та Музеї народної архітектури та побуту у Львові.

Музично-танцювальна програма фестивалю була надзвичайно різноманітною: 20 серпня на площі Ринок відбувся колоритний парад учасників фестивалю, його урочисте відкриття і концерт за участю українських та іноземних фольклорних колективів.

21 та 22 серпня площа Ринок вітала українські фольклорні колективи, а 23 серпня - парад і концерт учасників "Етновиру" з інших країн, що закінчився запуском у небо повітряних кульок.

     

Вибуховим феєрверком емоцій запам'яталося львів'янам продовження свята в Музеї народної архітектури та побуту, де одночасно на сцені проходив концерт фольклорних колективів, а на галявинах музею вирував ярмарок народних ремесел українських майстрів та країн-учасниць фестивалю.

Гала-концерт і урочисте закриття Першого міжнародного фестивалю фольклору "Етновир" перетворились у вечір дружби та конкурс оркестрів фольклорних колективів. Цей фестиваль виявився настільки яскравим та барвистим, що львів'яни та гості міста з нетерпінням очікували наступного.

   

Другий міжнародний фестиваль фольклору "Етновир" у 2009 р. не зрадив очікувань та відбувся не менш колоритно, ніж перший. Львівські вулиці та площі знову перетворилися на танцювальні майданчики, на яких демонстрували своє мистецтво фольклорні ансамблі з багатьох країн світу мовою музики, танцю та співу. На завершення відбувся Гала-концерт II міжнародного фестивалю фольклору у Львові "Етновир" у - Львівському Національному Академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької.

Окрім яскравих і незабутніх вражень, фестиваль закарбував у Львові кредо взаєморозуміння та поєднання різних світів: "Ти бачиш світ білим, а я - чорним, комусь світ виглядає зеленим, а комусь - у багряних фарбах. Та жити нам усім, не зважаючи на власний погляд, в одному і тому ж світі. То чому ж не зробити його різнобарвним?"Учасники

Фольклорний колектив "Живчанє" (Польща, Живець):

Фольклорний колектив "Живчанє" був заснований у 1997 році в м. Живець. Колектив представляє багатий репертуар, який складається з пісень та танців власного регіону, намагаючись зберегти традиційні форми за допомогою традиційних інструментів таких як: дуда, трембіта, ріг, багато видів піщалок, скрипка, альт, контрабас. Програма колективу є дуже енергійна, динамічна, яка включає елементи старих звичаїв та традицій. Учасники оркестру - талановиті учні, які навчаються у музичній школі. Колектив "Живчанє" складається з 60 учасників, як дітей, так і дорослих, що навчаються та працюють. Єдине, що їх єднає - це захоплення до фольклору, танцю, співу та традицій їхньої країни. Керівник колективу – Анджей Курп'єль               

Мексиканський традиційний оркестр "Тсасна" (Мексика):

"Тсасна" в перекладі з мови Тотонак означає "Місячне сяйво". Мета колективу - показати справжні корені мексиканської музики. Оркестр "Тсасна" створений з метою представлення цінності костюмів та музики центральних регіонів Мексики, особливо штатів Пуебла, Веракруз та регіону Хуастек. Учасники оркестру намагаються зберегти багатство музичних традицій у Мексиці та за її межами. Двоє учасників колективу є корінними індіанцями, які розмовляють рідною мовою Тотонак. Всі музиканти знаються на мексиканських струнних інструментах (особливо тих, які винайдені у Центральній частині Мексики). За девять років свого існування, колектив мав змогу представити себе як у Мексиці так і за кордоном (Північній та Південній Америці, Англії, Туреччині, Хорватії, Нідерландах, Франції та Італії.  Керівник колективу - Мануель Мендез Алонзо

Колектив "Пом Канель" (Мартініка):

Балетна група "Пом Канель", що в перекладі означає "Яблуко-кориця", утворилась 7 березня 1984 року у комуні Бас Пуент.  Мета цього колективу привернути увагу до національної культури, танцю та колориту. За час свого існування колектив брав участь у відомих світових фестивалях та залишив яскраві враження у Франції, Японії, Канаді, Хорватії, Росії, Італії, США та Іспанії. У репертуарі колективу безліч цікавих колоритних танців, а саме: бігіна, мазурка, креальський вальс, зіп-зап-забап, давіла, плейбойз, парасольки та інші. Танці стають ще яскравішими та екзотичнішими, коли артисти одягають до кожного танцю різноманітні костюми. Усі вони є старовинними і відображають місцеві традиції. Чоловіки та жінки одягали костюми у свій час для великих релігійних церемоній. Жінки одягались у корсажі та білі спідниці, вишиті мереживом. Чоловiки одягали білий бавовняний сюртук, панаму або солом"яний капелюх.  Керівник колективу – А.Джессі Аламелу

Фольклорний танцювальний колектив "Джаффра" - Ізраїль (Ібіллін):

"Джаффра" означає "олень", або "гарненька дівчинка, яка навіює поезію". Колектив був заснований у листопаді,1990 року до якого входять 35 танцорів та музикантів. Учасники, віком від 15-25 років незмінно пропагують палестинський традиційний фольклор, відомий під назвою "Дабка". Кожен танець має свою назву. Танцюристи одягнені в традиційні палестинські костюми: "Елкумбаз" - плаття, "Алхата" та "Алейкал" - головний убір та "Алсервал" - костюм подібний до індійського сарі. Колективу акомпонує невеличкий оркестр, який складається з традиційного інструменту "Яргол" та барабана "Дарбука". Багаточисленні концертні виступи фольклорної групи "Джаффра" у навколишніх арабських селах і містах, а також за їх межами принесли їй надзвичайну популярність. Ансамбль брав участь у міжнародних фестивалях: 1994 та 1998 роки – Польща; 1995 рік – Чехія; 1996 рік – Латвія; 1997 та 2000 роки – Естонія; 1997 та 2001 роки – Туреччина; 1999 рік – Угорщина; 2002 рік – Україна, м.Луцьк; 2007 рік – Польща, м.Влодава.  Керівники колективу - Ауні Едріс та Юсуф Хайдар

Помпі Пауль (Індія):

Помпі ПАУЛЬ, засновниця школи КАЛПОДІП, представляє місто Джалпайгурі, що на північному сході Індії. Танцям цього регіону притаманні риси Непальської та Тибетської культур.  Крім народного танцю, Помпі майстерно володіє древнім храмовим танцем у стилі Одіссі, а також жвавим та динамічним стилем Катхак, який зазнав значного впливу мусульманських культурних традицій.  Субхаджит ДАС, представляє місто Бандел, та південні регіональні культури індійського штату Західна Бенгалія.  Крім цього, Субхаджит виступає у класичному південно-індійському стилі Бхаратанатьям (школа К-РАСС), а також є одним з провідних танців сучасного індійського балету, заснованого всесвітньо відомим Удаєм Шанкаром.  Як Помпі так і Субхаджит виступають також у танцювальному стилі, створеному індійським письменником, поетом, драматургом, хореографом, художником та громадським діячем, лауреатом Нобелівської премії миру Рабіндранатом Тагором, який народився і проживав у Калькутті – першій адміністративній та культурній столиці Британської Індії.

Валашський ансамбль "Кашава" (Республіка Чехія, Валачія):

Валашський ансамбль "Кашава" був заснований у 1971 році. За багато років молоді танцюристи та музиканти підготували різнобарвну програму, яку представляли на сценах Центральної Європи та Республіки Чехія. У своїх виступах чоловіки та жінки використовують 4 види традиційних костюмів різних регіонів Чехії. Оркестр використовує типові інструменти, такі як: скрипка, альт, цимбали, контрабас, кларнет, флейта та віолончель.  Колектив має прекрасну нагоду навчити традиційних чеських танців дорослих та дітей, так як деякі з учасників є досвідченими керівниками дитячих колективів.  Незмінним керівником колективу є музикант Петр Крал.

Молодіжна організація фольклорно-танцювального колективу "Нікосія" (Північний Кіпр):

Молодіжна організація була заснована у 1986 році. Знаний і шанований у Кіпрі фольклорний колектив "Нікосія" неодноразово представляв національний фольклор за кордоном (Туреччині, Болгарії, Румунії, Італії). Сьогодні "Нікосія" налічує 150 танцюристів різного віку. До репертуару колективу входять фольклорні танці Кіпру: Бекрі, Кіна Сіртосу, Орак, Сархош Зейбеї, Абдал Зейбеї, Суста, Кадін Каршіламасі-3, Кадін Каршіламасі-4, Коньялі, Феслікан-Васіліца, а також традиційна весільна церемонія зі своїми звичаями та піснями. Керівник колективу - Озлем Кадірага

Колектив "Боя стар" (Кот д'Івуар, Абіджан, Зх. Африка):

Танцювальна група "Боя стар" була створена у 1993 році групою молодих артистів, танцорів та хореографів для того, щоб поширювати танець, театр, традиційну музику та ударні інструменти. За час свого існування колектив "Боя стар" взяв участь у багатьох дійствах, організованих міністерством культури Кот д'Івуару, а також у деяких інших організованих культурних заходах, а саме FESTA, FEDCA (фестивалі хореографічних африканських танців). Група постійно здійснює турне всередині країни з метою підтримки і поширення своїх творів, особливо музичної комедії "Тріумф любові", яка досягає великого успіху.  Керівник колективу – Норберт Глазай.

За підтримки:
Організатор:
Співорганізатор:
Святковий партнер:
Інформаційні партнери:


Партнер