«Grbarčieta», Словаччина

Дитячий народний ансамбль «Grbarčieta» був заснований у 1987 році у Девінська Нова Вес поблизу Братислави. Він є представником хорватської культури в Словаччині та продовжує традиції своїх предків, які оселились там в XVI столітті, відступаючи від турків. 
Назва "Grbarčieta"  походить від того що, школа де він був заснований, розташована в частині села яке називається Грба. Ініціатором його створення був на той час учениця старшої школи, а зараз викладачка цієї початкової школи в Девінська Нова Вес - Ніколета Грізлова-Крайчірова.

За весь час існування, ансамбль дав багато виступів як вдома так і за кордоном – в Австрії, Угорщині, Італії, Хорватії, Чехії, Болгарії, Боснії і Герцоговині – де цей ансамбль представляв хорватську меншину, яка проживає в Словаччині. За свою діяльність, ансамбль отримав визнання, нагороди та листи подяки від організаторів різних культурних подій.

У 1999 році ансамбль записав аудіокасету на Братиславському радіо, на якій прозвучали мелодійні пісні та різдвяні наспіви хорватською мовою.

У 2009 році ансамбль випустив диск з найкращими піснями та піснями зі свого репертуару. Зараз ансамбль налічує 40 членів віком від п’яти до двадцяти років, які діляться на три вікові категорії – від найменших до найстарших.
Слідкуйте за оновленням списку учасників
За підтримки:
Організатор:
Співорганізатор:
Святковий партнер:
Технічний партнер:
Інформаційні партнери:


Партнер